Przekaż 1,5% online
O fundacji

Pomagamy dzieciom z chorobami nowotworowymi i hematologicznymi oraz ich rodzinom
poprzez dofinansowanie leczenia i rehabilitacji, opiekę psychologiczną, pedagogiczną,
pomoc socjalną

Poprawiamy warunki leczenia
poprzez zakup urządzeń medycznych,
wyposażanie sal chorych, modernizacje i przebudowy oddziałów onkologii dziecięcej

Edukujemy społeczeństwo w zakresie
chorób nowotworowych, przeszczepów i dawstwa szpiku

Promujemy zdrowy styl życia
poprzez aktywność fizyczną, udział w imprezach sportowych i kulturalnych, wolontariat

Integrujemy dzieci, młodzież zdrową
i niepełnosprawną w wyniku choroby nowotworowej oraz hematologicznej

organizując turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, zjazdy pacjentów i wydarzenia o charakterze kulturalno-rozrywkowym

Prowadzimy działalność charytatywną
poprzez aukcje, koncerty, akcje m.in. o charakterze sportowym i rekreacyjnym

Zobacz więcej
Historia

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi Krwinka została powołana z inicjatywy rodziców dzieci chorych w 1995 roku.

- To nasze osobiste doświadczenia sprawiły, że zaczęliśmy działać – wspomina Elżbieta Budny – Kiedy usłyszałam diagnozę: białaczka, na temat tej choroby wiedziałam tylko tyle, co z filmu „Love story”. Nie wiedziałam ani z czym mam do czynienia, ani co robić, żeby ratować mojego synka. Podobnie było z innymi rodzicami, dlatego połączeni wspólnym losem, na oddziale przy ul. Spornej, postanowiliśmy założyć koło ludzi wspierających dzieci, klinikę i siebie nawzajem… Z czasem koło przeistoczyło się w fundację. Trójka z nas, w tym ja, niestety przegrała walkę i straciła dzieci, ale inne żyją. A my zebraliśmy bezcenną wiedzę i doświadczenie, którymi dzielimy się z rodzicami małych pacjentów.

Zobacz
Obejrzyj nasz film!
Pomaganie jest takie proste!
20
50
100
dowolna
kwota
Aktualności
25.04.2024 r.

Witamy,  jesteśmy rodzicami Nikoli Banaszek. Nikolka urodziła się 27.10.2010 r. była zdrową, pełną energii dziewczynką. Do czasu, gdy zaczęło dziać się z nią coś niedobrego. W 2019 roku nasza córeczka zaczęła źle się czuć, wymiotować, słabnąć, nie miała na nic siły, bolała ją główka. Trafiliśmy do szpitala. Tam usłyszeliśmy że nasza Nikolka za dużo używa telefonu komórkowego, lecz nie dawaliśmy za wygraną .... i słusznie. Poszliśmy prywatnie do pani neurolog, cudownej kobiety, która nie zbagatelizowała objawów. Skierowała nas od razu na badania do szpitala. Tam miała zrobiony rezonans magnetyczny, z którego niestety wyszedł guz mózgu  o wymiarach 16,5mm/18mm/16 mm. Byliśmy przerażeni i zrozpaczeni diagnozą.

więcej...
25.04.2024 r.

Adaś ma 8 lat. Mieszka w centrum Łodzi. Pierwszego września zeszłego roku poszedł pierwszy raz do szkoły. Cieszył się, że pozna nowych kolegów i będzie się uczył. Niestety radość nie trwała długo. Już w październiku trafił na SOR w Szpitalu im. Dr J. Korczaka. Wcześniej uskarżał się na bóle brzucha, które szybko mijały. Lekarz pediatra, u którego się leczył w rejonowej przychodni, informowany o tej dolegliwości zbadał brzuszek palpacyjnie. Ponieważ nie poczuł nic niepokojącego, nie stwierdził konieczności dalszego diagnozowania. Adaś był żywym, wesołym i ciekawym świata dzieckiem i nic nie wskazywało, że dzieje się coś niedobrego. Dopiero, kiedy po prawej stronie brzuszka pojawiła się wypukłość i zwymiotował żółcią, natychmiast pojechaliśmy do szpitala. Badanie USG okazało się druzgocące. Wykazało obecność guza w obrębie nerki. 

więcej...
16.04.2024 r.

Z ogromną radością dzielimy się długo wyczekiwaną wiadomością - Tosia, nasza dzielna Onkowojowniczka zakończyła intensywną fazę leczenia! Ta niesamowita dziewczynka, krocząc w czerwonej pelerynie z Dzwonem Zwycięstwa w rączce rozpoczęła nowy etap  w swoim życiu.

więcej...
Nasze dzieci
Nikola Banaszek

Guz złośliwy germinalny

Wesprzyj
Adam Cichacz

Mięsak Ewinga tkanek miękkich

Wesprzyj
Laura Dudzik

Ostra białaczka limfoblastyczna

Wesprzyj


Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.